Logo
Vytisknout tuto stránku
14-01-2013

Opatření proti korupci - informace pro veřejnost

Protikorupční opatření

 V souladu s usnesením vlády č. 752/2013 ve znění pozdějších změn byl vydán Resortní interní protikorupční program SBS. Aktualizované znění:   Resortní protikorupční program SBS.doc.  
Oznámení podezření na možné korupční jednání související s výkonem činnosti SBS,
a to i anonymní, lze v souladu s ustanovením 1.4 RIPP učinit:

a) elektronicky na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ;

b) písemně na adresu sídla úřadu zveřejněných na http://www.cbusbs.cz/;

c)  písemně vhozením do schránky umístěné na budově úřadu zřízené k realizaci nařízení vlády
č. 145/2015 Sb., o opatřeních souvisejících s oznamováním podezření ze spáchání protiprávního jednání ve služebním úřadu (blíže viz http://www.cbusbs.cz/index.php/narizeni-vlady-c-145-2015-sb.html a viz stránky jednotlivých OBÚ http://www.cbusbs.cz/index.php/obu-1.html).

 Podrobné informace z oblasti boje proti korupci, související dokumenty a odkazy naleznete na www.korupce.cz.

Etický kodex

Pravidla etiky státních zaměstnanců a zaměstnanců v pracovním poměru vykonávajících činnosti dle § 5 zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě, jsou upravena Služebním předpisem č. 13/2015 náměstka ministra vnitra pro státní službu, dostupným na http://www.mvcr.cz/sluzba/clanek/sluzebni-predpisy.aspx; pravidla etiky zaměstnanců v pracovním poměru upravuje Opatření předsedy ČBÚ_č.11/2012.

Poradní orgány předsedy ČBÚ

Informace jsou zveřejňovány v návaznosti na usnesení vlády č. 752/2013 ve znění pozdějších změn v souladu s Resortním interním protikorupčním programem SBS.

Poradní orgány stav k 8.8.2018.pdf

Nárok na odškodnění

Projednávání nároku na odškodnění za nezákonné rozhodnutí nebo nesprávný úřední postup probíhá

v souladu se zákonem č. 82/1998 Sb., o odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci. Při posuzování žádostí se uplatní také Desatero "dobré správy" dle usnesení vlády č. 593/2012.

Agenda vyřizování žádostí o odškodnění spadá do působnosti oddělení legislativy ČBÚ.

 

 

 

 

Naposledy změněno středa, 08 srpen 2018 07:11
© Český báňský úřad, 2012